Loty południowa Polska

Na mapkach zaznaczone są lokalizacje najczęstszych miejsc spotkań z pasażerami w różnych rejonach lotów na terenie południowej Polski. Loty widokowe w tych rejonach organizujemy zarówno jako EXCLUSIVE, STANDARD i ECONOMY. Latamy cały rok. Oczywiście loty EXCLUSIVE można zamawiać także w innych lokalizacjach, ale jeżeli są to lokalizacje bardziej odległe, wtedy trzeba się liczyć z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów związanych z dojazdem.

O NIEBO LEPIEJ! - SKLEP Z BILETAMI
Pragną Państwo sprawić wyjątkowy prezent - niespodziankę swoim przyjaciołom lub bliskim? Zapraszamy po bilety do naszego sklepu.

ZAPISZ SIĘ NA NAJBLIŻSZY LOT
Pod tym linkiem można zarejestrować posiadany bilet lub dowiedzieć się więcej na temat cen biletów i złożyć zamówienie na na nowy lot.

Rezerwacje terminów oraz lokalizacji lotów EXCLUSIVE (na wyłączność, tzw. Private Basket) dokonywane są po uprzednim e-mailowym lub telefonicznym uzgodnieniu. Adres e-mail: biuro@lotybalonem.pl , tel. 603 10 20 30.

Miejsca spotkań w rejonie Jura Krakowsko - Częstochowska:

 

JOST - Hotel Ostaniec w Podlesicach k Kroczyc. Spotkanie na terenie parkingu przed Gościńcem Jurajskim. Najczęściej wybierana lokalizacja na spotkania przed lotami na Jurze. Ze względu na korzystne usytuowanie loty z tej okolicy możliwe są przy wielu kierunkach wiatru a w razie jego zmiany mamy możliwość szybkiego przebazowania się na inne pobliskie startowiska.

JP38 - Pensjonat Podlesice 38 u Aliny Markiewicz w Podlesicach k/ Kroczyc na przeciwko restauracji Michałowa Karczma. To miejsce spotkań głównie z pasażerami nocującymi w tym pensjonacie.

JBOB - Zamek Bobolice w Bobolicach. Parking przed karczmą na terenie zamku. Lokalizacja spotkań i startu wybierana tylko przy niektórych kierunkach wiatru, zwykle zachodnich, południowo zachodnich i czasem północno zachodnich. Przy wiatrach południowych i z kierunków wschodnich loty spod zamków nie są możliwe.

JMIR - Karczma Jurajska przy ogrodzeniu zamku w Mirowie. Parking przed karczmą. Podobnie jak w w przypadku Bobolic. Lokalizacja spotkań i startu wybierana tylko przy niektórych kierunkach wiatru, zwykle zachodnich, południowo zachodnich i czasem północno zachodnich. Przy wiatrach południowych i z kierunków wschodnich loty spod zamków nie są możliwe.

JVV - Hotel Villa Verde w Zawierciu. Hol główny lub parking przed hotelem pod wejściem głównym. Lokalizacja spotkań głównie dla gości hotelowych. Starty z tego miejsca bardzo rzadko są możliwe bo to granica strefy CTR lotniska Pyrzowice.

JHF - Hotel Fajkier w Lgocie Murowanej. Hol główny lub parking przed hotelem pod wejściem głównym. Lokalizacja dostępna głównie dla gości hotelowych. Starty z tej lokalizacji rzadko są realizowane.

J511 - Poziom 511 Design Hotel & SPA w Ogrodzieńcu przylegający do ruin zamku od strony południowej. Parking przed wejściem głównym do hotelu. Piękne miejsce na spotkanie, głównie z gośćmi hotelu ale loty z tej lokalizacji możliwe są tylko przy kierunkach wiatru z zachodu, południa i południowego zachodu. Starty z tej okolicy możliwe są tylko przy bardzo słabych wiatrach bo ta lokalizacja jest na wzniesieniu co powoduje, ze zwykle tam silniej wieje niż w innych częściach Jury.

JCZL - Hotel Pałac Czarny Las w Woźnikach k. Częstochowy. Parking przed wejściem głównym do hotelu. miejsce spotkania polecane głównie dla gości hotelu. Starty nie zawsze są tam możliwewe bo okolica graniczy z jednej strony z dużym kompleksem leśnym, a z drugiej ze strefą CTR lotniska Pyrzowice. Loty udają się tam przy niektórych kierunkach wiatru z zachodu. Jeżeli kierunek wiatru jest niekorzystny wtedy musimy przejechać kilka, kilkanaście kilometrów w poszukiwaniu innego miejsca do startu..

JHK - Hotel Kmicic, Złoty Potok, gmina Janów. Parking przed hotelem. Ładne miejsce do startu ale niestety loty z tej lokalizacji możliwe są tylko przy niektórych kierunkach wiatru ze względu na duże obszary leśne w okolicy.

Miejsca spotkań w rejonie Podbeskidzie:

 

- Centrum Handlowe Żory przy trasie Katowice - Wisła. Parking przed Sklepem Decathlon. Najczęściej wybierana lokalizacja ze względu na dostępność w pobliżu wielu miejsc startowych umożliwiających loty przy różnych kierunkach wiatru.

PS70 - Hotel Styl 70 Pszczyna Piasek przy drodze krajowej Katowice - Bielsko. Parking przed wejściem głównym. lokalizacja wybierana zwykle jedynie przy wschodnich kierunkach wiatru.

PKUB - Karczma Kuban w Pszczynie, także przy drodze krajowej Katowice - Bielsko. Parking przed wejściem głównym. Też często wybierana lokalizacja przy wschodnich wiatrach z odchyłką południową.

PAB - Aeroklub Bielski. Parking przed budynkiem głównym aeroklubu. Bardzo rzadko wybierana lokalizacja spotkania ze względu na niezbyt korzystne do startu położenie. Loty z tej lokalizacji możliwe są tylko przy nielicznych kierunkach wiatru (głównie południowych i południowo wschodnich) i przy wyjątkowo stabilnej pogodzie.

PSAM - Restauracja Samolot przy drodze krajowej Katowice - Skoczów. Parking przed samolotem.

Rejon lotów Aglomeracja śląska:

 

SMU - Katowice lotnisko Muchowiec. Parking od strony płyty lotniska przy ogródku restauracji Odlot. To również bardzo rzadko wybierana lokalizacja bo loty nad aglomeracją mogą być realizowane tylko przy niektórych kierunkach wiatru i przy niezwykle stabilnej pogodzie.

SBO - Baza Operacyjna Sky Adventure w Łaziskach Górnych, ul. Kopalniana 57B. Parking przed hangarem. miejsce spotkań głównie dla naszych pasażerów z najbliższej okolicy i tych którzy chcą przed lotem odwiedzić naszą bazę.

SPYS - Stacja Orlen w Pyskowicach k. Gliwic.

SAGL - Lotnisko Aeroklubu Gliwickiego w dzielnicy Gliwic - Trynek. Parking przed kafejką lotniskową.

SZBR - Ośrodek Jeździecki w Zbrosławicach. Parking za restauracją Młyn.

 

UWAGA: Wskazane lokalizacje są naszymi proponowanymi miejscami spotkań przed lotami umówionymi w tych właśnie okolicach. Na życzenie pasażerów posiadających bilety EXCLUSIVE z dopłatą za dojazd, możemy umówić się na spotkanie i start w ustalonych indywidualnie lokalizacjach. Z pasażerami posiadającymi bilety STANDARD lub EXCLUSIVE bez dopłaty za dojazd spotykamy się zwykle w uzgodnionych wcześniej miejscach na terenie Podbeskidzia, Jury i śląskiej aglomeracji. Miejsca spotkań nie zawsze są miejscami startu. Czasami po spotkaniu z pasażerami i po dokładnym pomiarze kierunku i siły wiatru, przemieszczamy się kilka lub kilkanaście kilometrów, w poszukiwaniu dogodnego startowiska.