Serwis i przeglądy balonów

Rzetelny serwis gwarancją bezpieczeństwa

To co nas szczególnie wyróżnia spośród konkurencji to profesjonalna Baza operacyjna wraz z certyfikowanym i doskonale wyposażonym serwisem technicznym. Znana w całej Polsce "śląska solidność" nie jest u nas jedynie sloganem. Dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu naszego Szefa Technicznego wszystkie prace na sprzęcie wykonywane są zawsze terminowo, precyzyjnie i niezwykle sumiennie.

Linia Serwis i przeglądy

Baza operacyjna i techniczna Sky Adventure.

Balony uchodzą za jedne z najbardziej bezpiecznych statków powietrznych. Między innymi dlatego, że nie posiadają wielu skomplikowanych podzespołów, które mogły by się zepsuć stanowiąc poważne zagrożenie. Mimo to, także i w przypadku tych statków powietrznych, muszą być stosowane dosyć rygorystyczne procedury przeglądów, konserwacji i napraw aby te nieliczne, ale kluczowe dla bezpieczeństwa elementy działały naprawdę maksymalnie niezawodnie. Czasami także podczas trudnego lądowania, lub startu w ciasnym terenie zdarzy się uszkodzenie delikatnej powłoki lub struktury rattanowego kosza. Trzeba wtedy takie usterki skutecznie usunąć, aby nie tylko nie psuły estetyki tego pięknego urządzenia, ale przede wszystkim, aby nie stanowiły zagrożenia dla bezpieczeństwa. Z tego powodu baza techniczna jest niezbędna w każdej firmie balonowej.

Jednym z warunków uzyskania certyfikatu Zatwierdzonej Organizacji Obsługowej (AMO) oraz certyfikatu Zarządzania Ciągłą Zdatnością do Lotów (CAMO) było posiadanie, spełniającej europejskie normy, bazy operacyjnej i technicznej. Pomieszczenie w którym można dokonywać okresowych przeglądów, konserwacji oraz drobnych prac naprawczych w przypadku sprzętu lotniczego musi zostać zaakceptowane przez zespól audytorów z Urzędu Lotnictwa Cywilnego, którzy na podstawie wymagań zawartych w przepisach oraz własnego doświadczenia stwierdzają czy firma jest w stanie zapewnić właściwe warunki do prac na sprzęcie lotniczym Sprawdzeniu podlegają nie tylko pomieszczenia, ale także całe wyposażenie i nawet najdrobniejsze narzędzia używane przy obsłudze technicznej. Oczywiście taka baza musi być pomieszczeniem przestronnym, jasnym i zapewniającym możliwość utrzymania porządku. Zwykły standard warsztatowy znany nam z motoryzacji w przypadku bazy lotniczej tutaj nie wystarczy. To raczej standard nowoczesnej stacji diagnostycznej wyposażonej wg nowych norm europejskich.

Baza Operacyjna Sky Adventure jest pierwszą tego typu w Polsce jednostką z przeznaczeniem do specjalistycznej obsługi balonów. Niestety w niektórych polskich firmach balonowych przeglądy wykonywane są "na papierze", a zamiast profesjonalnej bazy, jest wilgotny garaż i "warsztat pod chmurką". Ten stan oczywiście powoli będzie się zmieniał i wszyscy którzy chcą zajmować się profesjonalnym przewozem pasażerskim za pomocą balonów będą musieli zainwestować w podobne bazy oraz ich specjalistyczne wyposażenie.

Nie zapowiada się zatem, aby loty balonowe w najbliższej przyszłości taniały, można się jednak spodziewać, że będą coraz bezpieczniejsze.

 

Usługi serwisowe oraz naprawcze.

Firma Sky Adventure wykonuje obsługę techniczną balonów Kubicek BB oraz Cameron (w tym także Thunder and Colt). Wszystkie ceny netto.

Przeglądy roczne/100 h - 1.100 zł

Przegląd po twardym lądowaniu - 350 zł

Przegląd po kontakcie z liniami energetycznymi - 350 zł

Przegląd po przegrzaniu powłoki - 350 zł + koszty termobezpiecznika

Naprawy powłoki, kosza, palników i wentylatora - Wycena indywidualna

Zarządzanie Ciągłą Zdatnością do Lotu – tylko balony Kubicek BB - 160 zł/mc

Pakiet promocyjny: Zarządzanie CZdL + przegląd roczny/100h + przedłużenie ARC - 2800 zł

Zapytania prosimy kierować na adres e-mail: serwis@lotybalonem.pl lub telefonicznie tel. 601 368 112.