Zawody balonowe

Sprawdź się w akcji!

To oferta zarówno dla firm pragnących w ten spektakularny sposób zaznaczyć swą aktywność na arenie sportu balonowego jak i dla osób chcących przeżyć niesamowitą przygodę w gronie pasjonatów tych niesamowitych statków powietrznych. Po krótkim przeszkoleniu można zostać pełnoprawnym członkiem załogi balonu.

Linia Zawody balonowe 3

Zawody i fiesty* balonowe; sponsoring.

Zapraszamy do wzięcia udziału w niezwykle zakręconej i bajecznie kolorowej przygodzie dostępnej także zwykłym, twardo stąpającym po ziemi śmiertelnikom. Wyjazd na zawody balonowe jest okazją do przeżycia ciekawego weekendu lub tygodnia w atmosferze sportowej rywalizacji. Można znaleźć się wśród gwiazd światowego sportu balonowego oraz malowniczego i niezwykle licznego grona pasjonatów latania na powietrznych baniach! Przy okazji można także w oryginalny sposób zareklamować swoją firmę umieszczając jej logo na powłoce balonu, na ogromnym transparencie.

Zawody są doskonałą okazją do prezentacji sponsorów przed szeroką publicznością. Na tego typu imprezy przybywa nierzadko kilkanaście tysięcy widzów. Lokalne media publikują reportaże i zdjęcia zwycięskich załóg i ich balonów. Z najbardziej prestiżowych zawodów pojawiają się także relacje w ogólnopolskiej prasie i TV.

Większym zawodom towarzyszą zwykle kiermasze, występy estradowe, zabawy dla dzieci i konkursy dla dorosłych. Organizowane są także specjalne prezentacje dla publiczności, przeprowadzane zwykle w jakimś atrakcyjnym miejscu (np. w centrum miasta na rynku) oraz niezwykle fascynujące i malownicze pokazy wieczorne, które zawsze przyciągają tłumy kibiców i są okazją do wykonania wspaniałych fotografii.

Po uzgodnieniu z organizatorem jest możliwe ustawienie firmowego stoiska informacyjnego, punktu sprzedaży, zorganizowanie samplingu lub wyemitowanie spotów reklamowych z estrady.

Ile to kosztuje?

Zwykle całkowity koszt sponsorowania załogi balonu podczas krajowej imprezy zamyka się kwotą od 3 do 6 tysięcy złotych. W przypadku imprezy zagranicznej w jakimś egzotycznym miejscu sponsoring może kosztować kilka tys. euro lub USD. Czasem indywidualnie można dołączyć do sponsorowanej już załogi dysponując kwotą ok. 1.500 zł od osoby.

* Fiesty to imprezy o charakterze nieco swobodniejszym niż zawody, mające na celu promocję baloniarstwa i prezentację sponsorów podczas lotów i pokazów organizowanych specjalnie dla publiczności. Klasyfikacja sportowa, choć zazwyczaj prowadzona, nie ma na ogół wpływu na pozycję zawodników w ogólnym całorocznym rankingu. Nasze wyjazdy na zawody balonowe mają właśnie najczęściej charakter takiej fiesty. Nasze balony ze względu na duże pojemności przystosowane są głównie do przewozu pasażerów, a nie do sportowej rywalizacji. Z tego powodu latamy tylko przy bardzo dobrej pogodzie, nie walcząc za wszelką cenę o wyniki w sportowym rankingu. Udział w takich imprezach traktujemy przede wszystkim jako dobrą zabawę. 🙂

Więcej o zawodach balonowych

 

FOTOREPORTAŻE Z ZAWODÓW
Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z niektórych imprez

KALENDARZ ZAWODÓW BALONOWYCH
Zapraszamy!