Loty widokowe balonem

Daj się ponieść wyobraźni!

Lot widokowy balonem, ekskluzywna podniebna przygoda, może być oryginalną nagrodą w konkursie, wyjątkowym prezentem urodzinowym lub ślubnym, wyróżnieniem dla pracowników lub gości firmy, a także wielką atrakcją podczas spotkań integracyjno-szkoleniowych. To wspaniała i bardzo bezpieczna rozrywka, z której korzystać bez obaw mogą praktycznie wszyscy w wieku od 8 do 108 lat!

Linia Loty widokowe

Wybierasz się na wesele lub urodziny? Potrzebujesz wyjątkowego prezentu "na już"?

Nie ma sprawy. Zapewniamy błyskawiczną dostawę biletu. Wybierz bilet w naszym sklepie internetowym lub po prostu skontaktuj się z nami telefonicznie pod nr 603 10 20 30. Doradzimy Ci jaki rodzaj biletu wybrać i jak zostać posiadaczem wyjątkowego prezentu w 5 minut. W sprawach bardzo pilnych możesz dzwonić niemal o każdej porze dnia i nocy. 🙂

Bilet na lot balonem pomysłem na oryginalny prezent!

Prawie każdy z nas marzył kiedyś o swobodnym unoszeniu się w powietrzu i oglądaniu wspaniałych widoków z ptasiej perspektywy. Lot balonem jest właśnie spełnieniem takich marzeń. Niewielu jednak wpada na ten pomysł samodzielnie. Niektórzy odkładają decyzję o zrealizowaniu takiego lotu "na kiedyś". Bilet na lot balonem wręczony z okazji urodzin, ślubu czy jakiejkolwiek innej okazji będzie zatem na 100% trafionym prezentem. Z naszego ponad 25 letniego doświadczenia wiemy, że nawet osoby obawiające się podniebnych podróży decydują się na taką właśnie formę swojego pierwszego kontaktu z lotnictwem.

Bilet na lot widokowy balonem nagrodą w konkursie!

Ufundowanie przez firmę przelotu balonem jako nagrody w organizowanym przez nią konkursie to doskonały pomysł na zwrócenie uwagi konsumentów przyzwyczajonych już do standardowych akcji promocyjnych i kuszonych nieustannie podobnymi do siebie prezentami. Pasażerowie biorący udział w takim locie bardzo długo jeszcze będą opowiadać o nim swoim znajomym, pokazywać zdjęcia i pamiątkowe certyfikaty. Jest też szansa, że taką oryginalną akcją zainteresują się np. media.

Zaręczyny? Ślub w balonie? Jak najbardziej!

Takie wydarzenia powinny być celebrowane w niezwykłych miejscach! Kosz balonu, zawieszony pomiędzy niebem, a ziemią to najbardziej romantyczne miejsce na świecie! Przy bardzo dobrej pogodzie i odrobinie szczęścia można jednocześnie zobaczyć Tatry i Jasną Górę w Częstochowie! Na ten szczególny lot jak najbardziej właściwe będą bilety EXCLUSIVE. Urzędnika USC lub księdza zabieramy wtedy gratis!

Ile kosztuje lot balonem?

Średni koszt lotu wynosi od 450 do 1.100 zł od osoby. Zależy to od wybranej opcji i ilości osób dla których planowany jest lot. Aktualny cennik lotów widokowych znajduje się w temacie Zapisz się na najbliższy lot, a bilety można kupić w naszym sklepie internetowym.

Jak przebiega lot widokowy?

Po zarezerwowaniu terminu lotu umawiamy się zawsze na kontakt telefoniczny w przeddzień planowanego lotu, a często także nawet i w dniu tego lotu. Chodzi o to aby sprawdzić najświeższą prognozę pogody i na jej podstawie podjąć ostateczną decyzję czy planujemy lot czy przekładamy go na inny termin. Jeżeli prognoza jest pomyślna to ustalamy gdzie i o której się spotykamy. Zazwyczaj są to miejsca zaznaczone na mapkach w dziale KONTAKT, ale czasami spotykamy się też w lokalizacjach ustalonych indywidualnie z Państwem. Loty realizujemy zawsze albo tuż po świcie, albo na godzinę - dwie przed zachodem słońca. Dokładne godziny spotkań są oczywiście zależne od pory roku oraz pogody w danym dniu i tą informację precyzujemy dopiero umawiając konkretny lot. Trzeba jednak liczyć się z tym, że np. latem, gdy dni są najdłuższe, planując poranny lot będziemy musieli spotkać się już o godzinie 04:30. Na szczęście jesienią i zimą godziny porannych spotkań są zdecydowanie przyjaźniejsze. Po spotkaniu sprawdzamy jeszcze raz najnowszą prognozę pogody i puszczamy napełniony helem balonik - sondę, aby precyzyjnie określić kierunek oraz siłę wiatru. W zależności od tego co okaże się po zapoznaniu z prognozą i pomiarach, albo od razu przystępujemy do napełniania balonu, albo podejmujemy decyzję o przebazowaniu do innego miejsca startu bardziej dogodnego przy danym kierunku i sile wiatru.

UWAGA: Nie latamy nigdy na siłę, ani pod wpływem presji! Gdy rzeczywista siła wiatru okaże się na miejscu większa od tej prognozowanej lub zaobserwujemy symptomy pogarszającej się pogody, decyzję o starcie nieco opóźniamy lub w ostateczności wstrzymujemy i umawiamy się na inny termin!

Gdy decyzja o napełnianiu balonu już zapadnie, załoga przystępuje do jego rozkładania. Często prosimy pasażerów o drobną pomoc przy tych czynnościach. Po postawieniu balonu i zajęciu miejsc w koszu, pilot udziela krótkiego instruktażu o zasadach zachowania się podczas lotu i lądowania, następuje podgrzanie balonu i start. Lot trwa zwykle ok 1 godziny (+/- 15 min) i kończy się w terenie który pilot uzna za bezpieczny do lądowania. Często jest to łąka lub ściernisko ale czasem zdarza się też zaorane pole. 🙂 Podczas lotu balon pokonuje odległość od kilku do kilkunastu kilometrów, zmienia się też wysokość lotu, najczęściej w przedziale od kilkudziesięciu do kilkuset metrów nad poziomem startu. Nie ma więc obaw o to, że pasażerowie zmarzną lub będą mieli problemy z oddychaniem zbyt rozrzedzonym powietrzem. Po lądowaniu trzeba poczekać na dojazd samochodu. Zwykle pojawia się on na miejscu lądowania niemal równo z balonem, zdarza się jednak, że gdy teren jest trudny, transport się opóźnia i trzeba cierpliwie zaczekać kilkanaście lub kilkadziesiąt minut, składając np. w tym czasie balon.

Po poskładaniu balonu przystępujemy do ceremonii pasowania na "Zdobywców Przestworzy" i wznosimy toast szampanem. 🙂 Po załadowaniu balonu na przyczepkę odwozimy Państwa naszym samochodem na miejsce spotkania. Wszystko łącznie z przygotowaniami do startu i z powrotem na miejsce spotkania trwa zazwyczaj 3-4 godziny.

Informacje dodatkowe

Dysponujemy 4 balonami (1 x10 osób, 1 x 6 osób i 2 x 4 osoby) możemy więc jednorazowo zabrać 24 osoby. UWAGA: Stan naszej floty może się zmienić bo planujemy kolejne inwestycje. Proszę pytać o nasze możliwości przewozowe w planowanych terminach lotów. Z uwagi na specyficzne warunki pogodowe wymagane dla lotów balonowych możliwe jest ich organizowanie tylko dwa razy dziennie – rano tuż po świcie oraz późnym popołudniem na godzinę – dwie przed zachodem słońca. Większe grupy mogą odbyć lot w 2 turach, np. 24 osoby rano i kolejne 24 po południu.

Ceny biletów dotyczą lotów nad okolicami Jury, śląskiej aglomeracji i Podbeskidzia. Do cen lotów w innych regionach Polski doliczamy koszty dojazdu w kwocie 1,89 zł/km netto, a w przypadku bardziej odległych lokalizacji także koszty pobytu załogi.

UWAGA: Prosimy przed zakupem biletu o kontakt z naszą firmą w celu określenia możliwości lotu jeżeli łączna waga grupy 4 pasażerów przekracza 300 kg lub 450 kg w przypadku grupy 6 osobowej lub waga któregoś pasażera przekracza 110 kg. Oczywiście osoby ważące więcej niż przeciętna mogą polecieć balonem jednak wiąże się to z pewnymi ograniczeniami, które trzeba poznać planując podniebną przygodę. :)

Nasza firma działa już od ponad 25 lat. Dysponując największymi w Polsce balonami przeznaczonymi do przewożenia pasażerów, jesteśmy obecnie liderem w tej branży. Loty balonem (za wyjątkiem tych specjalnych, dla lubiących adrenalinę) nie mają cech tzw. sportu ekstremalnego i nie wymagają od pasażerów ponadprzeciętnej kondycji ani odwagi. Sprawności fizycznej potrzeba akurat tyle, aby przekroczyć wysoką na 110 cm burtę kosza (jest schodek, a w niektórych koszach nawet drzwi!) i zająć w nim miejsce (planujemy także zakup specjalnego kosza dostosowanego do przelotów osób niepełnosprawnych). W USA i całej Europie zachodniej loty balonem stały się już stałą pozycją wśród weekendowych atrakcji i korzystają z nich całe rodziny.

Zdajemy sobie doskonale sprawę z wymagań naszych pasażerów i dlatego postawiliśmy główny nacisk na wysoką jakość usług, zapewnienie maksimum bezpieczeństwa, komfort oraz elegancką oprawę. Nasze balony podlegają nadzorowi Urzędu Lotnictwa Cywilnego i poddawane są systematycznym przeglądom technicznym w certyfikowanej organizacji obsługowej. Jako pierwsza Polska firma balonowa uzyskaliśmy wymagany po 28 września 2009 roku, przez polskie i unijne władze lotnicze, certyfikat CAMO, a następnie też jako pierwsi w Polsce i jedni z pierwszych w Europie najważniejszy certyfikat AOC. Personel lotniczy Sky Adventure to doświadczeni piloci - instruktorzy balonowi, którzy spędzili w powietrzu setki godzin. Ich kwalifikacje oraz predyspozycje zdrowotne także podlegają okresowej rygorystycznej kontroli.

Przeciwwskazania do lotu balonem:

Loty balonem, mimo że są jedną z najbezpieczniejszych przygód lotniczych, wywołują niemal u każdego wzmożone emocje i podnoszą poziom adrenaliny. Z tego powodu nie zalecamy ich pasażerom odczuwającym paniczny lęk przed lataniem, kobietom w zaawansowanej (powyżej 3 miesiąca) lub zagrożonej ciąży oraz osobom którym lekarze zalecili unikanie nadmiernych emocji.

Zwykle loty balonem odbywają się idealnych warunkach meteo i lądowania są bardzo miękkie. Zdarza się jednak, raz na kilkanaście lądowań, że przy silniejszym wietrze jest ono nieco twardsze, a kosz balonu w ostatniej fazie przechyla się i kładzie na boku. Z tego powodu lotu balonem nie polecamy także małym dzieciom (poniżej 8 lat) i osobom cierpiącym np. na osteoporozę. W szczególnie niesprzyjających okolicznościach mogły by bowiem być one narażone na obrażenia spowodowane przez współpasażerów.

Planując lot balonem krótko po nurkowaniu należy pamiętać, że podczas lotu może dochodzić do szybkich zmian ciśnienia, co może spowodować wywołanie lub nasilenie choroby kesonowej. Nie zaleca się lotu balonem jeżeli od ostatniego nurkowania nie minęła przynajmniej pełna doba.

Przydatne linki

SKLEP Z BILETAMI
Kup bilet dla siebie i bliskich lub podaruj go komuś w prezencie! Zapraszamy do naszego sklepu internetowego z biletami i balonowymi gadżetami.

ZAPISZ SIĘ NA NAJBLIŻSZY LOT
Masz już bilet lub chcesz kupić go bezpośrednio przed lotem? Tutaj możesz zapisać się na najbliższy lot.

STANDARD, ECONOMY I EXCLUSIVE
Tutaj dowiesz się czym dokładnie różnią się poszczególne rodzaje biletów.

MAMY CERTYFIKAT AOC
UWAGA: Żądaj zawsze okazania ważnego certyfikatu AOC! Niestety duża ilość ofert na naszym rynku pochodzi od nielegalnie działających podmiotów. Loty bez ważnego certyfikatu AOC są nieubezpieczone oraz objęte niewłaściwą stawką podatku VAT!